Egri szakképzések és tanfolyamok

Nem vettek fel az egyetemre, és munka helyett tanulnál még, vagy munka mellett is szívesen tanulnál? Egerben szeretnél egy új képzést elkezdeni, amelyet később majd hasznosítani tudsz munkád során? Az alábbiakban összeszedtük neked a legfontosabb információkat, amelyeket érdemes tudnod az egri szakképzésekről és tanfolyamokról.

Egri Szakképzési Centrum

Az egri szakképzési centrum képzési palettája sokszínű, ugyanis a képzések között választható szakgimnáziumi, szakközépiskolai, szakiskolai, felnőttoktatás, és felnőttképzés is. Az egri centrum 2015. július 1-től működik, és 8 oktatási intézmény irányításában tevékenykedik. Egri viszonylatban a legismertebb iskolák közé tartozik a Szent Lőrinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakgimnázium, és Szakközépiskola, a Kereskedelmi Mezőgazdasági és Vendéglátóipari Szakgimnázium, Szakközépiskola, a Bornemissza Gergely Szakgimnázium, Szakközépiskola, valamint a Kossuth Zsuzsanna Szakgimnázium, és Szakközépiskola. A Szakképzési Centrum címe: 3300, Eger, Kertész út 128. Telefonszám: 06/70/657/1912

Az Egri Szakképzési Centrum szakgimnáziumi képzési kínálata

Olyan szakképzést érdemes választanod, amelyre kifejezetten igény mutatkozik a munkaerőpiacon. Az Egri Szakképzési Centrum szakgimnáziumi kínálatában megtalálható a kereskedelmi szektorban: kereskedelmi képviselő, kereskedő, logisztikai ügyintéző, és logisztikai, szállítmányozói ügyintéző. A turisztikai-vendéglátós szektort tekintve találhatsz vendéglátás szervező képzést is.

Az Egri Szakképzési Centrum szakközépiskolai képzési kínálata

A szakközépiskolai kínálatnál maradva a kereskedelmi és vendéglátós területeknél megtalálható: eladó, pék, cukrász, szakács, pincér, vendéglátó eladó, fogadós.

Az Egri Centrum szakiskolai képzési kínálata

A szakképzési centrum szakiskolai kínálatában fellelhető a vendéglátó eladó képzés, amelyet az Egri SZC március 15 Középiskolája és Kollégiuma indít.

Az Egri Szakképzési Centrum felnőttoktatási kínálata

A felnőttoktatási kínálatban ugyanúgy megtalálható szakács, cukrász, pincér, eladó, fogadós, kereskedő, logisztikai ügyintéző képzés is.

Az Egri Szakképzési Centrum felnőttképzési kínálata

Az egri felnőttképzés népszerű a jelentkezők körében, ugyanis ezeket a képzéseket munka mellett is el lehet végezni, és a közeljövőben lehet hasznosítani a megszerzett tudást a munkaerőpiacon, és a munkahelyen egyaránt. A kínálatban ipari, műszaki, mezőgazdasági, kereskedelmi, vendéglátóipari képzések egyaránt megtalálhatóak. A teljesség igénye nélkül lehet jelentkezni eladó, konyhai kisegítő, logisztikai ügyintéző, és vendéglátó eladó képzésre is.

A felnőttképzéssel szemben támasztott követelmények, az egyes szakmákhoz tartozó feladatok

Amennyiben felnőttképzésben szeretnél tanulni, meg kell felelned bizonyos követelményeknek.

Cukrász: Alapfokú iskolai végzettség

Eladó: Alapfokú iskolai végzettség

Konyhai kisegítő: Nem szükséges hozzá befejezett iskolai végzettség, egészségügyi alkalmassági követelmény szükséges.

Logisztikai ügyintéző: Érettségi, és egészségügyi alkalmassági követelmény

Pincér: Alapfokú iskolai végzettség

Vendéglátó eladó: Alapfokú iskolai végzettség

Feladatok:

Cukrász: Sütemények elkészítése a legfőbb feladata, fagylaltokat, és egyéb cukrászkészítményeket állít elő, odafigyelve a higiéniai, és egészségügyi előírásokra.

Eladó: Az áru beszerzéséért, és készletezéséért felel, ugyanakkor az árukat ki kell helyeznie az eladótérbe. Az áruk értékesítéséért is ő felel egyszemélyben!

Konyhai kisegítő: A szakács munkáját hivatott segíteni, „keze alá dolgozik”. Előkészíti a különböző munkafolyamatokhoz szükséges berendezéseket, és eszközöket. A konyha rendjéért ő felel, takarít, mosogat.

Logisztikai ügyintéző: Az áruk megrendeléséért, készletezéséért, raktározásáért felel. Feladatkörébe tartoznak az árukkal kapcsolatos adminisztratív tevékenységek is. Amennyiben probléma merül fel egy vásárlóval kapcsolatban, a reklamációs esetekre reagálnia kell, a problémát meg kell tudnia oldani.

Pincér: A vendégek fogadásáért felel, és az általuk rendelt termékek szakszerű felszolgálásáért.

Vendéglátó eladó: A különböző egységek szakembere, mint gyorséttermek, falatozók, különböző ételbárok. A feladatai közé tartozik az ételek, italok elkészítése, értékesítése, termékek felszolgálása.

OKTÁV Továbbképző Központ

Az Egri Szakképzési Centrumon kívül van lehetőséged az OKTÁV Továbbképző Központban is tanulni. Az egri kirendeltség adatai: e-mail: eger::at::oktav::dot::hu Az OKTÁV Továbbképző Központ leginkább felnőttképzéssel foglalkozik, amelynek elvégzésével könnyebben elhelyezkedhetsz a munkaerőpiacon. A képzések között megtalálható még OKJ-s tanfolyam, és tréning is. Kereskedelmi, és vendéglátós képzések egyarán fellelhetőek az OKTÁV képzési kínálatában, ugyanakkor számos más szakma is elvégezhető. Ha szeretnél fentebb kerülni a ranglétrán munka terén, érdemes belevágni egy hasznos képzésbe. A képzésekre a jelentkezés folyamatos. A teljes listát itt találod: http://oktav.hu/okjtanfolyamok/

Tanfolyam.hu, ha online oktatásra vágysz!

Manapság megnőtt az igény a távoktatásra, s ha ebben a formában szeretnél tanulni, ez sem jelent akadályt. Az egri képzések között számos szakterület megtalálható, a fentebb említett kereskedelmi-turisztikai, és vendéglátós szakmák megtalálhatóak a képzési kínálatban. A legtöbb képzés betöltéséhez általános vagy középiskolai végzettség szükséges. Ha más terület érdekel, a kínálatban találsz egészségügyi, és szociális tanfolyamot, szépségápolási, pénzügyi, építőipari és gondozási tanfolyamot is. Bővebb információt itt találsz: http://www.tanfolyam24.hu/eger/

EgerAllas.hu / B.D.